X
تبلیغات
زولا
دوشنبه 9 مرداد‌ماه سال 1396

تابویی به نام کنفرانس مطبوعاتی

کم کم به  ""    روز خبرنگار ""   نزدیک می شویم ،  روزی که جدا از ثبت در تقویم ملی ما ، برای اهالی خبر و رسانه روزی هم میمون و هم شگرف است.  مبارک از آن جهت که دراین روز خیلی ها اعم از مسئول و غیر مسئول به یمن "" توفیق اجباری "" هم که شده است ، یادی از اهالی خبر می کنند و بعضا در مراسمی به تجلیل آنها  هم می پردازند. 


اما شگرف از آن جهت که اهالی خبر ، مسئولینی را می بینند که در عرض سال حتی یک مصاحبه مطبوعاتی ، یک کنفرانس خبری و قس علی هذا برگزار نمی کنند ، اما حوالی 17 مرداد که می شود ، چپ و راست از خبر و خبرنگار و... حرف می زنند. البته ناگفته نماند که هستند مسئولین محترمی که واقعا دوست دارند تا مردم اخبار صحیح اداره تحت نظرشان را از زبان خودشان در کنفراسی خبری بشنوند تا به شایعات و حرف و حدیث ها گوش فرا دهند. 


نمی دانیم  این کنفرانس مطبوعاتی چه تابوی ترسناکی است که در این شهر تقریبا هیچ مسئولی حاضر به شکستن آن نیست .


از نماینده محترم شهر بگیر که دراین سالها یک بار هم پای اهالی رسانه ننشسته است و حتی سال گذشته دریغ از گرامیداشت ظاهری این روزکه ظاهرا در مشغله زیاد نماینده فراموش شد ،  برو تا سایر مسئولین این شهر.


اکنون جای این سوالات است :


آیا آموزش و پرورش در سال حداقل یک بار حرفی برای عرضه به جامعه خبری ندارد؟ بماند از اینکه مسئولین آموزش و پرورش ظاهرا فراموش کرده اند که بیشترین اعضا جامعه خبری شهر از فرهنگیان عزیز بوده و  توقع برخورد بهتر و شایسته تر از آنان ، توقع بی جایی نیست. 


آیا اداره آبفا که این روزها حرف و حدیث های زیادی پیرامون عملکرد آن است نمی خواهد شفاف حرفهایش را با مردم  در میان بگذارد؟ شاید از اتهام هایی که این روزها به زحمت کشان این اداره وارد می شود ، رفع اتهام شود. 


آیااهالی شورای چهارم ، حداقل همچنانکه سال گذشته  گزینشی برخی را به کنفرانسی مطبوعاتی عصرانه دعوت کردند ، جرات تکرار آن را در طول سال نداشتند؟


آیا اداره ورزش و جوانان ، عملکردی قابل ارائه نداشته است  ؟ و یا نخواسته است درگیر مسایلی نظیر قطع درخت ، فامیلی شدن هیات های ورزشی ، اجاره بهای سالن های ورزشی و... شود. 


آیا عزیزان اوقاف نشین که این روزها دسته دسته به خیل ناراضیان اخذ اجارات نجومی موقوفاتشان اضافه می شود ، تمایلی به شفاف سازی عملکردشان و ارائه آن به مردم ندارند؟

آیا....

آیا...

آیا...


و صد آیای دیکر که یا نشان از ترس مسئولین  از ارائه کنفرانس مطبوعاتی  دارد  یا عدم از باورشان به اهمیت خبر و خبررسانی حاکیت می کند  و یا دلایل دیگر که بر حقیر پوشیده است  دارد ، اما نگاهی به شهر همجوارمان نشان می دهد که ارائه کنفرانس های خبری آنجا رنگ و بویی دیگر دارد.  این تصویر نشان از این ادعا دارد.

نظرات (1)
سلام، بالفرض که برگزار شد، آیا نتیجه ای هم داره؟ در شهر همجوار یا جاهای دیگه پیامد ملموس و محسوسی از نشستهای خبری حاصل شده؟ من مخالف برگزاری نیستم، اما صرف برگزاری نشست خبری کاری جز اتلاف وقت و انرژی نیست......
همه خوب میدونیم پیشرفت هر جایی مستلزم عزم عمومی و کاهش بی شعوری و افزایش وجدان جامعه هست.میدونم احتمالا بهم حمله بشه با این حرفا. ولی حقیقت چیزی جز این نیست...
جواب: سلام
اینم حرفیه

چهارشنبه 11 مرداد‌ماه سال 1396 ساعت 08:38
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد