X
تبلیغات
زولا
یکشنبه 11 تیر‌ماه سال 1396

کبوتر خبر ساز


گاهی دلم برای شهرم می سوزد ، از شبکه تابان بگیر که گاهی خبرو حکایت و... از همه جای استان برای پخش دارد الا این ""  بزرگترین "" شهرستان استان  ، تا فضاهای مجازی شهر   که این روزها هرکس در کپی ، پیست  قوی تر باشد ، اوخبرنگار تر است ،  بی آنکه در تولید محتوا ، ، دستی حتی گاهی دور بر آتش داشته باشند.


دو روز گذشته ، به گمانم تنها خواجه حافظ شیراز بود  که در کنار مهمان ورزشکار و صدالبته "" کفتر خر "" شهرمان عکسی به یادگاری نگرفته است  و این بمب خبری چنان شهر بی خبر اردکان را تکان داد ، که جور همه بی خبری های شهر را کشید .


البته وظیفه خود می دانم به عنوان یک اردکانی ، مقدم مهمان عزیزمان را گرامی بدارم و از همه کسانی که با گرمی از ایشان استقبال کردند ، کمال تشکر را ابراز دارم چون مهمان حبیب خداست و قدمش بر دیدگان 

*********************************************


این مقدمه طنز آلود ، دست مایه ای شد تا به "" عدم تولید  خبر"" در شهرم اشاره ای داشته باشم . صادقانه اگر یکی دو نهاد مخصوصا "" شهرداری "" را از مجموعه شهر حذف کنید ، به نظر شما در گرو ههای مجازی و سایت های خبری دیگر خبری برای نشر وجود دارد ؟


شهرداری که اهالی خوبش به نظر من کم نمی گذارند ، هرچند این روزها ، توقع شهروندان گاهی فراتر از شرح وظایف اهالی بلدیه است ، نوک پیکان همه نوشته های منتشره دراین ایام است.


ازآن دکتر حجت السلام بگیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر تا دوستی که ذره بینش تنها مشکلات شهری را می بیند و کمتر سراغی از روی دیگر سکه در کانال و گروه و ... اش مشاهده می شود.


روی دیگر سکه خودما هستیم. 


مایی که به راحتی در ساعتی غیر از مشخص شده ، آشغالهایمان نه درب خانه خودمان ، که درب خانه همسایه رها میکنیم و توقع حضور هرلحظه ای رفتگران عزیز را داریم .


روی دیگر سکه ، بچه زبان نفهم من  است که شب در پارک آزادی نهال یکی دوساله شهرداری را از بیخ می کند بی آنکه کسی معترضش شود. 


روی دیگر سکه درخت خیابان های  سعدی  اردکان است که شبانه قلع و قمع می شودو تعدادشان کم نیست ، بی انکه بدانیم همین شهرداری  چه مایه غم خورد تا گل برآرد. 


روی دیگر سکه همان کاندیدای شورای شهری است که به جای اینکه خود مجری قانون باشد ، هنوز عکس های پر از لبخندش بر در و دیوار شهر ،زشت نمایی می کند.


روی دیگر سکه چراغ راهنمایی سه راه حافظ است که  برخی موتوری  ها و ماشینی ها چنان از رنگ قرمزش رد می شوند که انگار نه انگار اینجا شهر فرهنگ  و ادب است 


آری برادر :


شهرداری را ول کنیم ، خودمان را بچسبیم که بیش از همه به تریبت آن نیاز داریم . 
.


نظرات (1)
سلام. ظاهرا غیر مستقیم در تلگرام حضور دارید
جواب: سید عزیز
خدا را شکر که این روزها در هر خانه ای حداقل یکی تلگرام پیدا میشه که کارت لنگ نمونه

یکشنبه 11 تیر‌ماه سال 1396 ساعت 16:32
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد