سه‌شنبه 23 خرداد‌ماه سال 1396

ابر مرد مظلوم

هر انسانی را حیاتی مادی است و مرگی حتمی . نه درتولد گزیری دارد ونه از مرگ گریزی . اما هستند کسانی که هزاران سال بعد از رحلت جسمشان از این سرای خاک به آن دیار افلاک ، همچنان چون کوکب هدایت  ، راه را  به در راه ماندگان نشان می دهند.


وبی شک ، یکی ازاین ستارگان پرنور ، وجود پر فیض حضرت امیر ع است . رادمردی که در عمر 63 خود، نشان داد می توان ، دراین خاکدان زندگی کرد ولی هرگزبه کثافات آن آلوده نشد.


آری ، این مجسمه فضیلت و عدالت که در محراب عبادت به دست اشقی الاشقیاء شربت گوارای شهادت نوشید ، 25 سال ، خاردرچشم و استخوان درگلو در خانه نشست تا نهال اسلام آسیبی نمی بیند.از حق خود گذشت تا حق اسلام آسیبی نمی بیند.


مگر  امروز قرائت های خشن  وجهالت های مدرن قومی و قبیله ای از اسلام را کم شاهدیم  ؟ پس باید یقین بداریم که در دهه اول عمر بابرکت اسلام ، اگر نبود سکوت علی ع در حق آشکارش ، شاید امروز اسلا م را تنها در فرهنگ های لغت به جستجو نشسته بودیم.


علی ع  را بیش از انگه  ابن ملجم مرای ملعون ، به ضربتی شهید کند ، جهالت قومی شهید کرد که  امام زنده خود را درک نکردند و دل به جاهلیت پر تعصب خوابیده در خود بستند.


علی ع کشته شمشیر جمودی بود که قرنها در فکر کسانی به ارث مانده بود که  پسر مرادی تنها نمادی از این تفکر بود.بکوشیم وارث ابن ملجم ها نباشیم. 


.نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد