سه‌شنبه 30 شهریور‌ماه سال 1395

چرایی غدیر

برخی غدیر را تنها در عیدی و انتصابی خلاصه می کنند ، برخی غدیر را به ظواهر و عدد و ارقامش می شناسند اما نگاهی ژرف به عمق واقعه تاریخی غدیر به خوبی نشان می دهد که  غدیر تنها یک روز نیست، غدیر کلید خوردن تاریخ است.


 تاریخی به وسعت جهان و به عمق بشریت و انسانیت. پس انگاریدن آن به عنوان تنها یک عید، یک روز، بدون دانستن و تفکر در فلسفه آن ظلم به معنای تبلیغى، اندیشمندانه و جهادی آن است.اگر تنها هدف، داشتن مدیر و حاکم یک اجتماع بوده، می شد یک فرد سیاسى، یک جامعه شناس، یک مدیر، یک فرد آشنا به مسائل حقوقى، جامعه را اداره کند اما از قرائن پیداست که هدف انتخاب و انتصاب یک انسان کامل بیشتر از مدیریت یک جامعه است.


پس به نوعی غدیر عید اکمال انسانیت و تبلور انسان کامل در جامعه است. ظهوری که بی شک چون چراغی فرا روی هر انسان ره گم کرده ای در طول تاریخ خواهد بود.
عیدتان مبارک باد.


نظرات (1)
سلام
اگر جامعه مثل یک پیکر باشه ورود یک ویروس هم میتونه اون رو کم کم نابود کنه. کیفیت بی فرهنگی برخی مهاجرین بسیار فراتر کمیت ما بومیاست. متاسفانه افرادی که خود رو منتسب به بافرهنگ ترین خاندان اردکان میدونن شاید دلیل اصلی ناهنجاریهای فرهنگی نباشن ولی راه رو براش هموارتر کردن. فاتحه شهری که توی پیاده رو ها و معابرش دیگه لهجه اصیل و بومیش شنیده نشه و پوشش اصلی و چهره های اصیلش دیده نشه مشه گفت خونده شده. بم‌ که زلزله شد تیتر زدن " بم شهری که بود..." من شخصا معتقدم توی دو سه سال اخیر و امروز : " اردکان شهری که بود" باور کنیم مردم نگرانند و برای اینکه بیدارتر بشن باید اقداماتی برای ترویج فرهنگ مثل تشکیلات NGO ها بوجود بیاد. موفق باشید

چهارشنبه 31 شهریور‌ماه سال 1395 ساعت 18:38
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد