X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
شنبه 27 شهریور‌ماه سال 1395

جاده یک طرفه

.

برخی جاده های سیاست  به گونه ای است که تنها می شود جریان همراه را دید و ورود جریان مخالف ، منتقد و قس علی هذا در این مسیر  محکوم و منفور است. 


حال و روز هوای سیاست  شهرمان نیز این روزها  گاه به جاده ای یک طرفه می ماند ، جاده ای که هر کس خود را هم "طریق الوسطی" می داند و هم "طریق الحق"  و از این میان برخی مدعیان  اصولگرایی و برخی قائلان به گفتمان اصلاح طلبی ، فارغ از همه  موازین اخلاقی و عرفی و حتی قانونی ، دوست دارند تنها صدایی باشند  که  این روزها از تریبون شهر شنیده می شود.


سخنان چند روز پیش امام جمعه محترم در مراسم تکریم و معارفه فرماندار شهر  وهمچنین  پاسخ های نماینده و حتی استاندار نشان داد که آستانه تحمل مسئولین شهر نیز به حد قابل رویتی پایین آمده است. آستانه ای که انتظار بیشتری از بالا بودنش می رفت. 


البته ان قلت های فراوانی  برسخنان هرکدام از این عزیزان وارد است که در جای خود باید به آن پرداخته شود ، اما محض خاطر شریف امام جمعه محترم باید معروض شوم که حضرت شاکر ، این شهر تنها در این دوران سیاست زده نیست. نگاهی به ادوار گذشته هم مبین این مهم است که اردکان شهری سیاست زده بوده است. آیا  عزل و نصب های دولت های گذشته واقعا بر مدار شایسته سالاری بوده است  که اکنون  بر مدار آن باشد ؟؟؟ یادمان که نرفته است شهر و کشور چه هزینه هایی را بابت سوء مدیریت های گذشته پرداخته است. 


واما جناب آقای تابش  نیز که این روزها در زادگاه  دائی بزرگوار خود به قولی چون شیر  در حمایت از رئیس دولت اصلاحات داد سخن می دهند ، یادشان نرود که گفتمان اصلاح طلبی به  عکس سلفی گرفتن  با جناب آقای خاتمی و چند پست و لایک و.... طرفداران در زادگاهش  ختم نمی شود. 


اصلاح طلب واقعی در همان مجلس از حقوق سلب شده یک شهروند ایرانی که روزی بالاترین مقام اجرایی کشور را داشته است  دفاع می کند ، نه اینکه در میان همشهریان خود  از این سید اینگونه دفاع نماید که برای برخی شبهه ایجاد شود که اصلاح طلبی با محافظه کاری توام است. 


جناب آقای تابش :

این روزها ، روزهای پرکاری برای شما و اهالی دفترتان است ، آنقدر زیاد که نامه وارده در خصوص پیگیری اعطاء سهمیه  غیر واقع به دانش آموزان غیر مستحق را بدون اعلام نتیجه و پیپگیری ( ویا حتی بدون به رویت شما رساندن ) بایگانی می کنند.این روزها انقدر سر این دوستان شلوغ است که مطالبات مردمی در خصوص وضعیت ناهنجار اجارات  موقوفه ها را برای شما یا منعکس نمی کنند یا  حداقل به  رسم ادب رسانه ای ، هیچ خبری از پیگیری این مطالبات در فضای مجازی و حقیقی منتشر نمی کنند. 


آنقدر شلوغ است که در هیاهوی مطالبات مردمی در خصوص شفافیت های مالی تیم آرمان  تنها خواننده مطالب هستند و یا شاید امر به سکوت را تمرین می کنند .


آنقدر شلوغ است که انتقاد اصحاب رسانه از عدم برگزاری مراسم روز خبرنگار و دعوت از خبرنگاران پارلمانی را با سکوت بدرقه می کنند .


آری:

جاده سیاست اردکان  یک طرفه است ،  خواه به آن و خواه به این  متمایل باشی ، مهم این است که  جهت وزش باد را درست تشخیص دهی ..

نظرات (1)
درود بر استاد گرام
ناگفته نماند که این سیاست زدگی در تار و پود حوزه علمیه اردکان نیز رسوخ نموده و باعث شده تا خروجی و طلبه های حوزه علمیه اردکان در قیاس با حوزه های دیگربیشتر از اکسیر سیاست در گفته ها و منبر هایشان استفاده نمایند این در حالیست که موسس حوزه علمیه قم ایت الله حائری، ایت الله بروجردی، ایت الله سید احمدخوانساری، ایت الله حجت، ایت الله سید محمد رضا گلپایگانی، ایت الله خویی، ایت الله مرعشی نجفی،ایت الله سیستانی.............اعتقاد داشتند روحانیت باید از کار سیاسی دوری گزیند ود خالت در امور سیاسی را در تضاد با قداست رو حانیت می دانستند.

شنبه 27 شهریور‌ماه سال 1395 ساعت 15:55
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد