X
تبلیغات
زولا
سه‌شنبه 5 مرداد‌ماه سال 1395

زنگ هشدار

در اینکه دبیرستان نمونه حضرت آیت الله خامنه ای اردکان ، بهترین دبیرستان متوسطه دوم در شهر اردکان (وحتی میبد ) است ، هیچ شکی وجود ندارد. این مهم به قدری مبرهن است که هیچ کس نمی تواند منکر آن شده و افتخارات کسب شده در طول 25 سال گذشته ، نشان از اقتدار علمی این آموزشگاه دارد.


اکنون و پس از کش و قوس های فراوان  و اعلام نتایج پذیرفته شدگان پایه دهم این دبیرستان ، آمار و ارقام نشان از ورود  44 درصدی  میبدی ها در رشته ریاضی و 62 درصدی آنان در رشته تجربی  این دبیرستان  دارد. 


هرچند شاید در نگاه اول برخی مدارس اردکان نظیر نمونه سعدی از آمار قبولی خوبی  برخوردار باشند که صد البته آنهم  با وجود ترکیب دانش آموزان ، در جای خود محل بحث است ، اما با تفکیک کد ملی دانش آموزان پذیرفته شده به خوبی این مهم کشف می شود که صندلی های بهترین مدرسه شهر را نه اردکانی ها که دانش آموزان سخت کوش شهر مجاور به خود اختصاص داده اند.


بدون تعصب باید عرض کنم که هرچند برخی  از مسئولین شهر از این نوشتار خوششان نمی آید ، اما وقتی از مدتها قبل برای  برخی از مسئولین شهر زنگ خطر افت کیفی  آموزشی در مدارس سطح شهر به صدا در آمده بود ، شاید این روزها دیده می شد.


چگونه یک مدرسه شاهد در شهر مجاور از مجموع 70 پذیرفته آزمون نمونه متوسطه دوم ،  23 دانش آموز خود را راهی اردکان می کند اما همین نوع مدرسه در شهرخودمان  تنها  11 دانش آموز پذیرفته شده دارد.


اشکال کار درکجاست ؟ مدیریت ضعیف مدارس ؟ شیوه های تدریس همکاران  ؟ برنامه های مدون مدارس ؟ ضعف سیاست های کلی آموزش و پرورش ؟ اهمیت بیشتر قایل شدن اولیاء و آموزش وپرورش شهر مجاور به پایه ها نهم  و یا دهها عامل مهم دیگر 


اکنون و به جای اظهار تعصب های کورکورانه ، باید ریشه این کم کاری ها را جست و برای سالهای آتی ، با مدیریتی کیفی مدار ، شاهد ارتقاء سطح علمی دانش آموزان شهرمان بود. 


 

نظرات (1)
سلام آقای عابدی
اشکال کار در این است که در سال تحصیلی جدید دانش آموزان اردکانی را به اجبار به تحصیل در رشته ای وادار می کنند که به هیچ وجه علاقه ای به آن ندارند. واقعاً برای این نظام تحصیلی و مسئولان آموزش و پرورش متأسفم. دانش آموزی با معدل 19/98 بایستی برود در رشته انسانی تحصیل کند؟! و بعد هم در جواب اعتراض به خانواده اش بگویند: مشاور نظر داده است. بفرمایید جمع کنند این بساط مسخره را

دوشنبه 11 مرداد‌ماه سال 1395 ساعت 08:21
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد