یکشنبه 1 آذر‌ماه سال 1394

اخلاق رسانه ای ، ذاتی یا اکتسابی؟


امام جمعه محترم اردکان ، اهالی رسانه را در جلسه فرهنگ عمومی شهر به رعایت اخلاق رسانه ای دعوت کردند.


خبر خوش ، دعوتی میمون و مبارک و از همه مهمتر تذکاری که به گمان حقیر لازم الاجراست. اما به قولی  یک   ""ان قلتی ""    هم دارد.


حضرت شاکر ( دام عزه)


     اهالی رسانه که حضرتعالی به حق آنان را به رعایت اخلاق دعوت نموده اید ، لاجرم بخشی از جامعه بوده و خواه ، ناخواه در تاثیر و تاثر از جامعه انسانی خود هستند. نمی دانم  شما نیز با نظر حقیر  موافق هستید یا خیر اما به گمانم اخلاق امر ذاتی نمی باشد. شاید بن مایه های اصالتی یک فرد ، زمینه ساز رشد اخلاقی یک فرد باشد اما نمی شود به صرف انتساب به بزرگان ، کسی را از پیش واجد اخلاق دانست ، چرا که :  پسر نوح با بدان بنشست .......

آری :

اخلاق را حقیر امری اکتسابی گرفته ام و این مفروض به گمانم ریشه در جامعه و افرادی دارد که در حشر و نشر ها کنار انسان هستند، در ما تاثیر می گذراند  و از همه مهمتر الگوی ما در رفتار قرار می گیرند.


امام جمعه محترم :

     آیا جامعه امروز ما واقعا اخلاقی است ؟؟؟  متاسفانه ما در جامعه ای زندگی می کنیم که از برملاشدن حریم خصوصصی افراد در فضاهایی نظیر فضای مجازی هم استقبال میکنیم و هم لذت می بریم !!!!  این سقوط اخلاق است نه توسعه  اخلاق .


     متاسفانه گاهی چنان ندیده قضاوت کرده اند و کرده ایم که فراموشمان شده است که مولا (ع) فرموده اند : لیس بین الحق والباطل الا اربع اصابع

آری :

      جامعه ما نیز متاسفانه دچار بداخلاقی شده است و رسانه هم جزوی از این جامعه هستند .


می دانم که تلنگر شما بیشتر برای روزهای انتهای زمستان امسال است ، اما شما بیش از حقیر می دانید که در فضایی مثل انتخابات هم  جناح راست متاع اخلاق خود را آزموده است و هم جناح چپ


به عنوان عضو کوچک خانواده بزرگ اهالی رسانه از حضرتعالی که خدا را شکر تعقل و تدبر را در گفتار و کردار بر هر چیزی مقدم داشته اید ، عاجزانه می خواهم در مهمترین تریبون شهر ( زعامت امامت جمعه ) همچون گذشته مروج اخلاق اسلامی باشید ، همچنانکه برخرافات می تازید و انتقاد به حق دارید ازرفتارهای نه چندان مناسب کسانی که به جای ارائه نقش الگو پذیری ، زمینه ساز الگو گریزی افراد جامعه مخصوصا نسل جوان را فراهم می کنند  نیز گله مند باشید.


امید می رود فصل سرد زمستان امسال ، با حضور و همدلی مردم خوب و متدین شهرمان ، شاهد انتخاباتی پرشورتر از سالهای گذشته باشیم .

انشاء الله

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
 X 
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد